Jackson Hole, USA

Dneska tu máme něco originálního. Existují i jiná střediska, než ta evropská, takže proč se nepodívat třeba do Jackson Hole v USA? Čím je toto středisko zajímavé? 

Čtěte dále 🙂

Středisko nejen pro fajnšmekry

Středisko je spíše známé mezi fajnšmekry, protože se dříve jednalo o středisko pro extrémní sportovce, avšak v poslední době se zainvestovalo i do rozšíření, které by využily právě rodiny s dětmi.

“Naše hora je jedinečná!”– tak zní slogan, který uvidíte na dolní i vrcholové stanici lanovky, která přepraví najednou až 100 pasažérů z údolní stanice až na vrchol Rendezvous-Mountains v nadmořské výšce 3185 metrů.

V Jackson Hole naleznete spoustu výstražných a bezpečnostních cedulí, tudíž je nezbytné řídit se vždy pokyny uvedenými na výstražných tabulích a traťových značkách. Varování končí větou: „Dej hoře respekt, jaký si zaslouží.“ Tady v žádném případě nejde o přehnanou opatrnost, protože v obrovské, víc než 1000 hektarů rozlehlé oblasti se mohou dostat do potíží i ti nejzkušenější lyžaři.

Středisko dohromady čítá 116 sjezdovek, které jsou velmi dobře značené. Na lanovku/vlek nečekáte déle než 5 minut a to se vyplatí!

Powder Day jedině v Jackson Hole

Lidé o Powder Day v Jackson Hole žertují, že je to spíš “Powder Hour“. Místní obyvatelé už s tímhle počasím mají zkušenosti a jsou na něj zvyklí, takže vědí, kde najít v téhle oblasti skutečně dobrá místa na freeride v krásném prašanu. Na Power Day se vyplatí vzít si s sebou průvodce, poradí vám jen to nejlepší.

Snowparky

Od zimy 2010/2011 je Jackson Hole domovem jediného Burton Stash Parku ve Skalnatých horách. Používají se výhradně přírodní materiály, spousta dřeva a hlavně přírodní terén. Jistě vyzkoušejte i spoustu zábavných funkcí a kreativních prvků, jako jsou obrovské dřevěné figurky! V rámci těchto čtyř snowparků najdete 54 dalších prvků, mimo jiné Log Slides, Jumps, Pillows a také vertikálně zakřivenou stěnu.

Jackson Hole má ale také dva terénní parky – jeden pro začátečníky a druhý pro skutečné machry – a 122 metrů dlouhou a 5 metrů vysokou obří U-rampu. V parku pro začátečníky se vyskytuje převážně mládež.

No Comments Yet.

Leave a comment

*